Конвенція про запобігання злочину геноциду та покарання за нього (ст. 2) визначає геноцид як дії, що здійснюються з метою знищити повністю або частково певну національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку, що полягає, серед іншого, у вбивстві членів такої групи та заподіянні серйозних тілесних чи психічних ушкоджень членам такої групи.
У Римському статуті (ст. 6) під геноцидом розуміють будь-яке з діянь, які вчинено з наміром знищити повністю або частково будь-яку національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку:
- вбивство членів такої групи;
- заподіяння тяжких тілесних ушкоджень або психічної травми членам такої групи;
- умисне створення для такої групи умов життя, розрахованих на її повне або часткове фізичне знищення;
- заходи, спрямовані на запобігання дітонародженню в такій групі;
- насильницька передача дітей цієї групи до іншої групи.
У ст. 442 Кримінального кодексу України геноцид визначено як діяння, умисно вчинене з метою повного або часткового знищення будь-якої національної, етнічної, расової чи релігійної групи шляхом позбавлення життя членів такої групи чи заподіяння їм тяжких тілесних ушкоджень, створення для групи життєвих умов, розрахованих на повне чи часткове її фізичне знищення, скорочення дітонародження чи запобігання йому в такій групі або шляхом насильницької передачі дітей з однієї групи в іншу.
В науковій літературі геноцидом іменують навмисне діяння, вчинене з наміром знищити повністю або частково будь-яку національну, етнічну, расову чи релігійну групу за допомогою вбивств, систематичного порушення прав, погіршення життєвих умов, запобігання дітонародженню, насильницької передачі дітей з однієї групи до іншої.