Часом постраждалі знецінюють свій досвід. Як українці у Польщі збирають докази воєнних злочинів росіян

За даними Офісу генпрокурора, в Україні вже зафіксували понад 71 тисячу воєнних злочинів росіян. Волонтери уже працюють над тим, аби прискорити процес покарання окупантів. Влітку 2022 року Громадянська мережа ОПОРА відкрила у Польщі “Центр сприяння документуванню воєнних злочинів”. Юристи та психологи відвідують шелтери у Варшаві та проводять інтерв’ю з українцями, які постраждали від війни, зокрема вибралися…

Росіяни мають бути притягнені до відповідальності за свої варварські злочини в Україні – Том Тугендхат

Державний міністр безпеки Великої Британії Том Тугендхат з делегацією британських дипломатів відвідали Центр сприяння документуванню воєнних злочинів, який заснувала Громадянська мережа ОПОРА у Варшаві.  Том Тугендхат подякував ОПОРІ за ініціативу збору воєнних злочинів та наголосив, що таке посередництво між жертвами та прокурорами – є вкрай важливим. Міністр відзначив: «Сьогодні я з перших вуст почув про жахливі злочини,…

Груповий аналіз інтерв’ю, проведених Центром сприяння документуванню воєнних злочинів (вересень-грудень)

З літа 2022 року у Варшаві працює Центр сприяння документуванню воєнних злочинів, який відкрила Громадянська мережа ОПОРА. Українські біженці, що втікали від війни і стали свідками або постраждали від воєнних злочинів російської армії, повідомляють про ці події, а юристи та психологи Центру допомагають коректно оформити свідчення та передають їх прокуратурі Польщі для розслідування. Зараз у базі…

518 українців у Варшаві надали інформацію для міжнародного розслідування воєнних злочинів росіян

Злочини, які російські загарбники вчиняють в Україні проти цивільних, надто серйозні, щоб винуватці могли уникнути відповідальності. За міжнародним правом, розслідувати їх та виносити судові вироки щодо них може будь-яка держава. Це важливо ще й тому, що серед українських біженців, які втікали від війни, багато свідків злодіянь росіян. Тому з вересня 2022 року у Варшаві працює…

Груповий аналіз інтерв’ю, проведених Центром сприяння документуванню воєнних злочинів у грудні

Методика збору інтерв’ю Збір попередніх інтерв’ю юристами та психологами Центру сприяння документування воєнних злочинів (далі – Центр) було розпочато 12 вересня 2022 року, з цього часу по 20 грудня було зібрано 519 попередніх інтерв’ю. В базі даних Центру оцифровано відомості щодо 505 інтерв’ю (станом на 19 грудня). В цьому звіті числові відомості розраховані на базі…

Заснування трибуналу з питань агресії росії проти України: вищий рівень відповідальності як запобіжник нових конфліктів у Європі

24 лютого 2022 року росія продовжила збройну агресію проти України, розпочату ще у 2014 році з незаконної анексії Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та тимчасової окупації окремих районів Донецької й Луганської областей. На відміну від попереднього етапу міжнародного збройного конфлікту (2014-2022 рр.), з нападом 24 лютого 2022 року росія вже неприховано використала свої збройні…

Груповий аналіз інтерв’ю, проведених Центром сприяння документування воєнних злочинів у вересні

1. Методика збору інтерв’ю Збір попередніх інтерв’ю юристами та психологами Центру сприяння документування воєнних злочинів (далі – Центр) було розпочато 12 вересня 2022 року, з цього часу по 4 жовтня було зібрано 63 попередніх інтерв’ю. 2 інтерв’ю зібрано безпосередньо в приміщенні Центру за адресою Marszalkowska 77/79 у м. Варшава та 61 під час виїзду фахівців…

На Варшавському безпековому форумі говоритимуть про те, як ефективніше адвокатувати в світі перемогу України

4-5 жовтня відбувається щорічний Варшавський безпековий форум. Під час другого дня один із напрямків обговорень присвячений тому, що і як саме варто просувати у світі задля перемоги України у російсько-українській війні. 5 жовтня з 12:10 до 13:00 (за Варшавським часом) відбудеться дискусія «Злочин і кара. Як притягнути Росію до відповідальності за агресію проти України?». Учасники:…

WarsawHDC: ОПОРА запрошує обговорити псевдореферендуми та Спеціальний трибунал

Сьогодні, 26 вересня, у Варшаві розпочинається 12-денна конференція ОБСЄ, яка стосується питань людського виміру Warsaw Human Dimension Conference. Кожен день заходу буде присвяченій певній темі щодо демократії та прав людини. Звісно, багато говоритимуть про Україну. У межах заходу ОПОРА організує власні дискусії 27 вересня та 5 жовтня: 27 вересня ми організовуємо дискусію “Загроза демократії або…

Від Лейпцигу до Гааги: кого, коли і як засуджували за воєнні злочини

На жаль, криваві звірства, які російська армія скоїла у Бучі, Гостомелі й Бородянці та продовжує чинити у Маріуполі й інших містах України, не є чимось цілком унікальним у світовій історії. Люди завжди винаходили все новіші й жорстокіші способи винищувати собі подібних, зокрема через розправи над мирним населенням у часи війни. Однак лише трагічне ХХ століття,…